PL / LEM

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

PROJEKTY

Poniżej projekty realizowane bądź wspierane przez naszą fundację.


Rok 2014

Lemko-archive.com »

Zainicjowany w ramach obchodów Roku Kolberga projekt zakłada zgromadzenie, usystematyzowanie oraz upowszechnienie pogłębionej wiedzy dotyczącej kultury tradycyjnej Łemków na stronie internetowej www.lemko-archive.com.

Rozbudowujemy stronę Lemkoland »

Miło nam poinformować, że dzięki otrzymanej pomocy finansowej od Ministra Cyfryzacji i Administracji możemy w tym roku spełnić nasze marzenie - rozbudowujemy stronę lemkoland.com

Mały Kolberg - projekt dla animatorów i animatorek pracujących z dziećmi »

Szkoła Suki Biłgorajskiej jako jedna z siedmiu grup w Polsce prowadzić będzie zajęcia muzyczne w ramach projektu "Mały Kolberg". Zajęcia odbywać się będą od wiosny do jesieni w Janowie Lubelskim.


Rok 2013

Obrazy minionego »

"Obrazy minionego" to zainicjowane przez Szkołę Suki Biłgorajskiej przedsięwzięcie, mające na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego Ziemi Janowskiej, poprzez zebranie i archiwizację materiałów fotograficznych związanych z regionem.

Bертеп в Карпатах / Wertep w Karpatach »

Fundacja Stara Droga patronuje projektowi "Wertep w Karpatach", który realizowany będzie od lipca do grudnia 2013 r. w miejscowościach Ługi, Brzozów (woj. lubuskie). Projekt skierowany jest do miejscowych dzieci i młodzieży pochodzeeniałemkowskiej zamieszkującej

O FUNDACJI

(PL) Głównym celem Fundacji Stara Droga jest promowanie kultury, języka i sztuki oraz ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Europy środkowo-wschodniej w szczególności terenów pogranicza polsko-ukraińskiego i polsko-słowackiego w tym Roztocza i Łemkowszczyzny. Więcej »

(LEM) Єдном з головних цілі Фундациі Стара Дорога є промуваня культуры, языка і мистецтва, як тіж охорона культуровой і природнoй спадщыны середньо-східньой Європы, передо вшытким теренів польско-украіньского і польско-словацкого погранича, в тім Розточа і Лемківщыны. Bеце »

aktualności / działania / projekty / wydawnictwo / fundacja / media / współpraca / kontakt

fundacja@staradroga.com
tel. 696 06 77 04, 505 71 82 94

Fundacja Stara Droga © 2013
dizajn: ŁebMajster